Haberler

FOÇA’DA YELKENCİLER ‘‘ATATÜRK KUPASI’’ İÇİN YARIŞTI - 10 Kasım 2019

FOÇA’DA YELKENCİLER ‘‘ATATÜRK KUPASI’’ İÇİN YARIŞTI

9-10 Kasım 2019 tarihlerinde Foça’da gerçekleştirilen Atatürk Kupası Yelken Yarışlarında dereceye giren sporcular için madalya töreni düzenlendi.

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) koordinesinde, Foça Belediyesi’nin sponsorluğu ve Foça Yelken İhtisas Kulübü (FYİK) ev sahipliğindeki yarışlar için Foça Belediyesi Karakum Plajında madalya töreni düzenlendi. Foça Kaymakamı Ali Çetin, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Foça İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nden Murat Özdem, Foça Belediyesi Meclis Üyeleri Hakan Barçın ve Raşit Dirim, FYİK Başkanı Reşit Çınarlı, TYF Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yenigün, TYF İzmir İl Temsilcisi Volkan Timurşah, Foça Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Koldaş, Başhakem Turan Yılmazkoç ve Foça Liman Başkanı Yaşar Karabacak, dereceye giren sporculara madalyalarını verdi.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, ödül törenindeki konuşmasında; ‘‘İki gün boyunca bu çok anlamlı Atatürk Kupasına katılıp, başarılı yarışlar çıkaran sevgili sporcularımız aslında hepiniz kazandınız. Müsabakaya katılan tüm sporcularımıza ve yelken kulüplerimize teşekkür ediyor, yarış hakemlerimize ve Türkiye Yelken Federasyonumuza çok teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Foça Yelken İhtisas Kulübü, Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi, İzmir Türk Koleji, Urla Yelken Spor Kulübü, Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi, Arkas Çeşme Yelken ve Reha Midilli Phokaia Yelken Spor Kulübüne mensup 95 sporcunun katılımıyla düzenlenen organizasyonda, optimist, laser, laser radial ve 420 kategorilerinde çekişmeli ve keyifli yarışlar gerçekleştirildi.

Sonuçlar:

Optimist Junior: 1.Yağız Karaca (FYİK), 2.Tuğra Şener (FYİK), 3.Ahmet Eren Üçer (Göztepe Yelken) - Optimist Junior Kız: 1.Elif Güldoğan (FYİK), 2.Deniz Eraslan (FYİK), 3.İpek Ülgen (İTK Yelken) - Laser 4.7 Genel: 1.Irmak Karaorman (FYİK), 2.Yenisey Yalta (FYİK), 3.Ege Taşkaya (FYİK) - Laser 4.7 Kız: 1.Irmak Karaorman (FYİK), 2.Pelin Şahin(FYİK), 3. Deniz Yasemin Durmaz (Arkas Çeşme Yelken) - Laser 4.7 Junior: 1.Irmak Karaorman (FYİK), 2.Yenisey Yalta (FYİK), 3. Pelin Şahin (FYİK) - Laser Radial: 1.Uygar Kızılkaya (KSK Yelken), 2.Tarhan Öğütçü (Arkas Çeşme Yelken), 3.Yaman Aktolun (Arkas Çeşme Yelken) - Laser Radial Genç: 1.Uygar Kızılkaya (KSK Yelken), 2.Tarhan Öğütçü (Arkas Çeşme Yelken), 3.Yaman Aktolun (Arkas Çeşme Yelken) - 420 Genel: 1.Can Ertürk ve Ali Beren Adamcıl (Göztepe Yelken), 2.Lara Cindoğlu ve Deniz Pala (KSK Yelken), 3.Berkay Yılmaz ve Ateş Acar (KSK Yelken) – En küçük kız ve erkek sporcular: Çınar Ertürk, İklim Özçelik ve Mevsim Özçelik