Haberler

FOÇA’LI RESSAMLARDAN MUHTEŞEM SERGİ - 23 Haziran 2015

FOÇA’LI RESSAMLARDAN MUHTEŞEM SERGİ

Foça Belediyesi Resim Kursu Öğrencilerinden muhteşem sergi.
Foça Belediyesi Resim Kursu öğrencilerinin yaptığı resimlerden oluşan sergi Foça Belediyesi Sosyal Tesislerinde, 22 Haziran 2015 Pazartesi günü saat 19.00’da düzenlenen törenle açıldı. 200’ü aşkın tablonun yer aldığı sergiye sanatseverlerin ilgisi büyük oldu.
Foça Belediye Başkan Vekili Bahar Öztürk ve kurs öğretmeni Ayşe İnceoğlu’nun kurdelesini birlikte kestikleri sergi açılışına belediye meclis üyeleri, Foça Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Koldaş ile çok sayıda vatandaş katıldı.
24 kursiyerin çeşitli teknikler kullanarak değişik konularda yaptığı pastel, akrilik yağlıboya, suluboya tablolar ilgiyle izlendi.
Sergi açılışında konuşan Foça Belediye Başkan Vekili Bahar Öztürk, resim öğretmeni Ayşe İnceoğlu’na teşekkür ederek, “Sizlerle burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Foça Belediyesi olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanında yer almaya devam edeceğiz. Bu güzel sergiyi hazırlayan kurs öğretmenimiz başta olmak üzere bütün kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi.
Ayşe İnceoğlu ise Foça Belediyesinin desteği ile açılan kurslara ilginin her yıl artarak devam ettiğini belirterek, “Düzenlenen kurslarda sanatsal kalite de giderek yükselmekte. Kursiyer arkadaşlarımızın bazıları resme bu yıl başladı. Geçmiş yıllarda bizimle beraber olanlarsa hem bu ailenin içinde olmak hem de tekniklerini daha da geliştirmek için kurslarımıza devam ediyor. Bize desteğini esirgemeyen Foça Belediyesine ve sanatseverlere teşekkür ederim” diye konuştu.
Foça Belediyesi Sosyal Tesislerinde satışta yapılan ve 28 Haziran 2015 Pazar akşamına kadar sürecek olan sergi 10.00 – 20.00 saatleri arasında gezilebilir.

23.6.2015 / Foça Belediyesi Basın Bürosu