Haberler

FOÇA’DA RAMAZAN DENETİMLERİ - 25 Haziran 2015

FOÇA’DA RAMAZAN DENETİMLERİ

Foça Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla ilçedeki fırınları ve unlu mamul üreten işletmeleri denetledi.
Rutin olarak yapılan denetlemelerini Ramazan ayı dolayısıyla daha da sıklaştıran ekipler, temizlik-hijyen kurallarına uygunluk, gramaj ve ruhsat konularında incelemeler gerçekleştirdi.
Ramazan ayı boyunca devam edecek olan denetimler kapsamında; fırın çalışanlarının hijyen kurallarına uymaları, ekmeklerin gramajları, çalışanların bone, eldiven ve önlük kullanmaları, ekmek ve diğer unlu mamullerin kağıt ambalaj içerisinde satılması, imalathane temizlikleri, hamur teknelerinin temizlik ve hijyeni, işyerlerinin ilaçlanmış olması, fırın havalandırma sistemi olup olmadığı konuları incelenerek, gerekli önlemlerin alınması gibi konular göz önüne alınıyor.
Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, “Foça ve tüm mahallerimizdeki ekmek-pide fırını ve unlu mamulleri üreten işletmelerde denetimler gerçekleştirdik. Zabıta ekiplerimiz, vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve güvenli alış veriş yapması için azami gayret gösteriyor. İftar sofralarının en büyük gözdesi Ramazan Pidesi üretimi yapan iş yerlerinde, gramaj, temizlik ve üretim izinlerini sıkı bir kontrole tabi tutuyor. Denetimlerimiz ramazan ayı boyunca devam edecek” dedi.
Başkan Demirağ, hijyen, gramaj ve insan sağlığı gibi konularda hiçbir eksiği olmayan esnafa da teşekkür etti.

25.6.2015 / Foça Belediyesi Basın Bürosu