Haberler

FOÇA’NIN KURTULUŞ GÜNÜNDE BÜYÜK COŞKU - 11 Eylül 2019

FOÇA’NIN KURTULUŞ GÜNÜNDE BÜYÜK COŞKU

Foça’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamındaki Fener Alayı ve Güney Deniz Saha Komutanlığı Bandosu konserine, yüzlerce vatandaş katıldı. Kurtuluş günü kutlamaları, büyük sevince ve coşkuya sahne oldu.

Kavala Kafeden başlayan Fener Alayında vatandaşlar, Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Jandarma Bandosu’nun coşkulu marşlarına, ellerinde meşalelerle yürüyerek eşlik etti.

Kurtuluş günü sevincini doyasıya yaşayan vatandaşlar, Demokrasi Meydanı’nda; Güney Deniz Saha Komutanlığı Bandosunun Bando Albay Ersel Yardım yönetiminde seslendirdiği Türk Marşları, Türküler ve Popüler Türk Müziğinin seçkin örneklerine koro halinde eşlik etti.

Kurtuluş konserinin finalinde sahneye davet edilen Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Güney Deniz Saha Komutanlığı Bandosu’na teşekkür çiçeği sundu.

Başkan Fatih Gürbüz; ‘‘Bugün, Foçalıların kurtuluş sevincini yürekten hissettiği, tüylerinin diken diken olduğu bir gün. Kurtuluşumuzun 97. Yıl dönümü kutlu olsun. Her senesi daha da güzel olsun ve hep birlikte olsun. Vatanımızın birlik ve bütünlüğünü hep birlikte yaşama alışkanlığımız daim olsun.’’dedi.