Haberler

GAZİKADINLAR ANISINA, TİYATRO GÖSTERİSİ - 20 Eylül 2019

GAZİ KADINLAR ANISINA, TİYATRO GÖSTERİSİ

Milli Mücadelenin Kahraman Kadın Gazileri, Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde sahnelenen tiyatro oyununda anıldı.

19 Eylül Gaziler Günü münasebeti ile Kybele Kadın Tiyatrosu’nun amatör oyuncuları tarafından sahnelenen ‘‘100 Yıl Önceden’’ isimli oyun, izleyenlere duygusal anlar yaşattı.  Foça Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Foça Şubesi’nin desteği ile hazırlanan oyunu, Sevhan Beğendi yazıp yönetti.

Milli Mücadelenin Kadın Kahramanları Kara Fatma, Halime Çavuş, Nezahat Onbaşı, Emir Ayşe, Şerife Bacı, Gördesli Makbule, Tayyar Rahmiye, Nene Hatun ve Halide Edip; Ayla Rusçuklu, Eser Dürser, Deniz Başkurt, Meral Şendil, Hande Palaz, Gül Saraç Erdoğdu, Gülsen Yabacı, Semra Yalman ve Özgül Turunçoğlu tarafından başarı ile canlandırıldı. Mukaddes Yarba’nın şiirler okuduğu oyunun Komuta Masasında Hakan Ararat ve Yönetmen Asistanı olarak Abir Zaki görev yaptı.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Gazi Kadınların Kurtuluşa giden yoldaki büyük fedakârlıklarını başarı ile canlandırdıkları ve Cumhuriyetin kazanımlarını yeniden hatırlattıkları için Yazar-Yönetmen Sevhan Beğendi’ye ve Kybele Kadın Tiyatrosu oyuncularına teşekkür etti.