Haberler

KADINCA KARARINCA SONBAHAR ŞENLİĞİ - 29 Eylül 2019

KADINCA KARARINCA SONBAHAR ŞENLİĞİ

Foça Belediyesi Bağarası Kadınca Kararınca Yerel Ürünler Pazarında Sonbahar Şenliği yapıldı.

Foça Gerenköy, Ilıpınar, Kozbeyli, Kocamehmetler, Yeniköy, Yeni Bağarası ve Bağarası’ndaki üretici kadınların, ev yapımı yiyeceklerini ve el yapımı sanat eserlerini satışa sunduğu Kadınca Kararınca Pazarı, güzel bir cumartesi gününde şenlik sevincine ve coşkusuna sahne oldu.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ve Belediye Meclis Üyeleri de sonbahar şenliğine katıldı.

Konuşmasına başlarken, Kadınca Kararınca Yerel Ürünler Pazarının kurulmasındaki emekleri için Foça Belediyesi Meclis Üyeleri Mukaddes Yarba ve Tuncay Şentürk’e teşekkür eden Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz; ‘‘Temmuz ayında kurduğumuz Kadınca Kararınca Yerel Ürünler Pazarımızı geliştirmek için çalışıyoruz hep birlikte. Kendimiz ve ailemiz için üretmeye mecburuz ve üretmeyi çok seviyoruz. Mücadelemiz daim olsun ve daha da büyüsün. Üretici kadınlarımız, hepiniz çok kıymetlisiniz. Önceliğimiz kadınlar ve çocuklardır. Onlar eğer mutlu olursa; evde eş de mutlu olur, aile de mutlu olur, bütün ülke de mutlu olur. Her şey çok güzel olacak, aşkla olacak, hep birlikte birbirimizi severek olacak. Teşekkür ediyorum hepinize, çok sağ olun.’’dedi.

Şenlik coşkusunu yaşamak isteyen çok sayıda kişi, Kadınca Kararınca yerel ürünler pazarına akın etti. Bloco Entrudo perküsyon topluluğu ve Foça Belediyesi Halk Oyunları Ekibi gösterilerini Sonbahar Şenliğine büyük neşe kattı.

Yöresel yemekler konusunda atölye çalışmalarının yapıldığı şenlikte, üretici kadınların el yapımı sanat eserlerinin ve lezzetli ev yapımı yiyeceklerin satışı yapıldı.

Bağarası Sosyal Market yanındaki Kadınca Kararınca Yerel Ürünler Pazarı; Cuma, Cumartesi, Pazar günlerinde, 10.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.