Haberler

FOÇA’DA CUMHURİYETİN 96. YILI COŞKUSU - 29 Ekim 2019

FOÇA’DA CUMHURİYETİN 96. YILI COŞKUSU

Foça Belediyesi tarafından düzenlenen ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, büyük coşkuya ve mutluluğa sahne oldu.

Yeni Foça’daki Fener Alayına katılan vatandaşlar, Belediye Meydanında toplanıp Marşlar söyleyerek Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşadı. 

Foça Demokrasi Meydanında sevilen sanatçı Okan Öz’ün güzel konserinin ardından gerçekleşen Fener Alayına, yüzlerce vatandaş katıldı. Halk Oyunları Gösterileri ve Karşıyaka Kültür Sanat Derneği’nin dans gösterileri keyifle izlendi. Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı Jandarma Bandosunun seslendirdiği marşlar ve pop müzik eserleri, Cumhuriyet Bayramı sevincini zirveye taşıdı.

Vatandaşların Cumhuriyet Bayramını kutlamak için sahneye gelen Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz; ‘‘Sevgili Foçalılar, bugün en büyük bayramımız. Cumhuriyetimizin 96. Yılı hepimize kutlu olsun. Nice güzel günlerimiz olsun. Cumhuriyetimize sahip çıkalım. Cumhuriyet hem Türkiye’ye, hem İzmir’e, hem de Foça’ya çok yakışıyor. Birlikte yaşayabilmeyi, birlikte bölüşebilmeyi ve birlikte var olabilmeyi hedefleyelim. Hepinizi çok seviyorum.’’dedi.