Haberler

YEŞİL SAHADA TÜRKİYE-ROMANYA DOSTLUĞU - 6 Eylül 2020

YEŞİL SAHADA TÜRKİYE-ROMANYA DOSTLUĞU

Foça’da Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi Milli Karması ve Romanya Milli Karması arasında özel maç oynandı.

Foça Belediye Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde, Bağarası 80. Yıl Sahasında 5 Eylül Cumartesi günü oynanan maçı; Romanya Milli Karması 2-1 kazanırken, futbolun güzellikleri ile dostluk ve fair-play duygusu ön plana çıktı.

Türkiye Milli Karmasında Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Maçka Belediye Başkanı Dr. Koray Koçhan, Foça Masterler Futbol Takımı oyuncuları Serkan Tanrıseven ve Mehmet Bildiri de forma giydi.

Ay yıldızlı formayı giymenin kendisi için önemli ve çok gurur verici olduğunu belirten Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz; ‘‘Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kenan Gürsu’ya, milli takımımızın idari ve teknik heyetine, milli futbolcularımıza ve Romanya’dan gelen misafirlerimize teşekkür ediyoruz. İlçemizde uluslararası spor organizasyonları yapmaya devam edeceğiz. Yalnızca futbolda değil, plaj voleybolu ve plaj futbolunda Avrupa’dan katılacak takımların da yer alacağı turnuvalar düzenleyeceğiz.’’dedi.

Maçın ilk yarısı konuk takımın üstünlüğü ile geçilirken, Türkiye Milli Karması Serkan Tanrıseven’in attığı güzel frikik golüyle eşitliği sağladı. İlk golün sahibi Ciobanu, ikinci golüyle Romanya Milli Karmasını galibiyete ulaştırdı.

Türkiye Milli Karmasının 20 kişilik kadrosunda TMVFL’nin Doğu Anadolu, Doğu, Orta ve Batı Karadeniz, Marmara ve Ege lig gruplarından seçilmiş oyuncular yer aldı. Romanya Milli Karma kadrosunda ise Romanya Liglerinde profesyonel futbol oynamış oyuncuların yanı sıra TFF Türkiye Süper Ligi’nde Ankaragücü forması giymiş Carabas Stelian ve Bursaspor forması giymiş Cornel Fresineanu da forma giydi.

Pandemi nedeniyle seyircisiz oynanan mücadele, TV’den canlı olarak yayınlandı.