Haberler

KOSOVA LİPJAN VE FOÇA DOSTLUĞU GÜÇLENİYOR - 11 Mayıs 2024

Kosova Lipjan Belediye Başkanlığı Foça’yı Ziyaret Etti

KOSOVA LİPJAN VE FOÇA DOSTLUĞU GÜÇLENİYOR

Kosova Lipjan Belediye Başkanı Imri Ahmeti, Başkan Yardımcısı Diamant Bytyqi, Kültür Müdürü Anila Reqica, İş Adamı Behadin Rexhepi, Kosova Rumeli Derneği Başkanı Uğur Şengöz ve Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyesi Şevket Balla Foça’yı ziyaret ederek, Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı ile görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, iki ülke arasındaki ortak tarihi geçmiş ve dostluk bağlarının önemi vurgulanırken, Lipjan ve Foça arasındaki dostluk ve iş birliğinin geliştirilmesi için neler yapılabileceği ele alındı.

Foça Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı, ‘‘Ülkemizin ortak tarihi geçmiş ve dostluk bağlarının çok güçlü olduğu Kosova Lipjan ve Foça arasındaki dostluğun ve iş birliğinin gelişmesi için birlikte çalışmaya hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. Bu ziyaret, iki belediyemiz arasındaki bağları daha da güçlendirmek için önemli bir adımdır. Kültür, turizm ve ticaret gibi alanlarda iş birliğimizi geliştirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız’’ dedi.

Kosova Lipjan Belediye Başkanı Imri Ahmeti ise, ‘‘Foça’yı ziyaret etmekten ve Belediye Başkanı Sayın Saniye Bora Fıçı ile görüşmekten büyük bir memnuniyet duydum. Lipjan ve Foça arasındaki dostluk ve iş birliğini geliştirmek için birlikte çalışmaya hazırız. İnanıyorum ki bu iş birliği iki belediyemize de büyük faydalar sağlayacaktır’’ diye konuştu.

Görüşmenin ardından heyet, Foça’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi.